HERKES İÇİN ADALET ADALET İÇİN AVUKAT|Cumartesi, Ağustos 1, 2015
  • Sosyal Medya

Kazım Kolcuoğlu, Ulusalcı oyları bölmek için Barolar Birliği Başkanlığı’na aday gösterildi 

metinfeyzioğluist-baro--ICkazımmetinfeyzioğlu

Baroların oy yapısına bakıldığında, ulusalcı oyların dağılımı iki adayın oyları bölerek diğer tarafın kazanmasına yol açması gerçeğinin görülmesidir. Vedat Ahsen Coşar böylece AKP ve güneydoğu barolarının, İzmir Barosu gibi ulusalcı karşıtı bazı sol eğilimli baroların oyu ile seçimi kazanacak.

Bu tablo kişisel hırsların siyasi sonuçlarını çok güzel açıklıyor… İstanbul Barosu seçimsiz adayını belirledi Kazım Kolcuoğlu.. daha doğrusu baro ve delegeler değil Ümit Kocasakal tek adam olarak belirledi.. ne diyelim herkes demokrasiyi içselleştirmek zorunda değil… herkes ulusalcı oyların bütünlüğünü sağlamak sorumluluğunda değil…

Dünyanın en büyük barosu, siz bunu en kalabalık üyesi olan baro diye okuyun, sandık koyup seçim yapmak yerine artık delegelerin önüne sandık koyup gizli oy açık sayım yapmıyor. Ne yapıyor peki eski baro başkanı Kocasakal, yaptığı eğilim yoklamasında İstanbul Barosu delegelerinin ağırlıkta Kolcuoğlu’nu desteklediği sonucuna varmıştır diye sonuç bildiriliyor. Yani seçim yok ama tek lider eğilimi saptıyor kendince ve kararını veriyor Kazım KOlcuoğlu İstanbul Barosu nun TBB başkan adayıdır. Ki bu Kazım Kolcuoğlu 2010 yılında Türkiye Barolar Birliği Başkanlığına Av.Muammer Aydın ile seçime girmiş TBB delegelerinini sandıkta gizli oy açık sayımla yaptıkları seçimi kaybetmişti. Kolcuoğlu, 2010 yılında İstanbul Barosu Adayı Aydın’a karşı adaylığı kaybedince, TBB Kongresinde aleyhine çalışıp Ahsen Coşar’ı seçtirmişti. Şimdide aynı oyunu TBB başkan adayı Metin Feyzioğlu’na karşı yapıyor.

Ankara Barosu Başkanı Metin Feyzioğlu ise 2012 kasım ayında yani tam beş ay önce Adaylığını ilan etmiş, İstanbul Barosu ile de görüşmek istemiş ise de kendisine randevu bile verilmemişti. Önceki İstanbul Barosu Başkanı Av.Muammer Aydın’ın aday olaması üzerine, Ahsen Coşar’ın seçilmesi için kulis yapan Kazım Kolcuoğlu, bir kısım İstanbul Barosu delegesinin Coşar’a oy vermesi ile Vedat Ahsen Coşar az farkla Muammer Aydın’a karşı Türkiye Barolar Birliği Başkanı seçilmişti.

Kolcuoğlu, “”Bildiğiniz gibi Barolar birliğine hep Ankara’dan başkan seçiliyor. Artık İstabul Barosu bu saldırıya uğramış haliyle düşüncelerini Barolar Birliğine taşıması bakımından büyük önem taşıdığını”” söylemiş, fanatik yandaş bir web sitesine….. verdiği röportajda…

Halbuki kendisi Av.Turgut Kazan’ın İstanbul Barosu başkanı iken az farkla kaybettiği seçimi bu kez 2010 yılında, önceki İstanbul Barosu Başkanı olarak Av.Muammer Aydın’ın kazanmasını engellemiş, İstanbul Barosu delegelerine aleyhe kulis yaparak, 82 delegeden 18 delegenin oy değiştirmesi ile TBB başkanlığını Ahsen Coşar’a kazandırmıştı. Ali Şen ve bazı Kolcuoğlu yanlısı delegeler Ahsen’i seçilince sevinç çığlıkları atmışlardı.

Şimdi Kazım Kolcuoğlu kalkmış ne diyor?..” Barolar birliğine hep Ankara’dan başkan seçiliyor..” avukatları balık hafızalı mı sanıyor? Önce İlke grubundaki etkilediği delegelere, İstanbul Barosu adayına oy verdirmeyen acaba kendisinin olduğunun unutulduğunu mu zannediyor?

Kişisel hırsla adaylığı kaybedince ben aday değilsem Muammer Aydın’a İstanbul Barosu seçilmiş adayı olsa da seçtirmemek için ne gerekiyorsa yapacağım diyen kimdi Sayın Kolcuoğlu? hepsi belgeli, yüzlerce tanıklı… Lütfen atmayın… hepimiz din kardeşiyiz…

Kocasakala’a gelince, kendisini 2010 da aday ilan ederek Önce İlke adayı diye kamuoyuna duyuran, ön seçimsiz baro başkan adayını seçildi diye onbin sms mesajla duyuran ve aday yapan kimdi? Siz değil miydiniz Kolcuoğlu…? Şimdi Kocasakal ne yapıyor? Kolcuoğlu’nun yaptığının aynısını yapıyor, seçim olmadan gizli oy açık sayımlı sandık konmadan bu kez o Kolcuoğlu’nu TBB başkanlığına aday gösteriyor…

Ne diyelim işinize gelince 12 bin oy aldık Kanun maddesi bize işletilmez düşsek de bu adil değil fırsatçılık diye mağduru oynayın, işinize gelince de bu kez ön seçim yapmadan adaylar çıkarın. Olan Ulusalcı Önce İlke ye oldu… grup bölündü dağıldı.. şimdi ulusalcı baroların ve delegelerin oyu bölünüyor… Ulusalcı oylar Metin Feyzioğlu’nda toplanmasın diye bunlar yapılıyor.

İşlerine gelince, ulusalcı oylar bölünüyor diye çığırtkanlık yapanlar, bu kez ne yapalım? Metin feyzioğlu biz aday çıkardığımıza göre beş ay sonra artık çekilsin diyorlar. Oyları bölüyorsunuz diyenlere karşı baro mağdur diyerek bizim adayı seçin diye yaygara yapıyorlar. Biz bunları tanıyoruz 2010 da bize oyları bölüyorsunuz akp kazanır ha diyenler.. 2012 de ise nasılsa biz kazanacağız boşuna oyları bölmeyin diyenler de bunlardı..

————————————————————————————————–

Sayın Sarıoğlu’nun yorumunu paylaşıyoruz…….

Av.Selahattin Sarıoğlu-TBB Delegesi

Biz, yargı bağımsızlığından, hukukun evrensel kurallarının içselleştirilmesini savunanlar, avukatlığın yargının olmazsa olmazı olduğu gerçeği peşinde olanlar; biz Türkiye’nin zenginleşmesini, fakirlikten kurtulması çabasında olanlar, insanlarımızın bilimin, aklın ışığında aydınlanmasını isteyenler, Yüce Atatürk ve onun yoldaşlarının emekleri, ilkeleri önünde saygıyla eğilenler.. Zaman zaman halkımızı hata yapmakla, kandırılmakla, kolayca oyuna gelmekle suçlamıyoruz mu? Peki Mayıs’ta yapılacak TBB seçimleri için şimdi ne yapıyoruz? Sen-ben kavgası, kısır çekişmeler, küçük burjuva alışkanlıklarıyla değerlendirmeler… 2010 seçiminde M. Aydın 149, V. Coşar !82, G. Gürseler 56 oy aldı. Aydın sadece 29 farkla yenildi. Yenildi de ne oldu AKP ve diğer çağdaş Türkiye karşıtları TBB’yi kiraladı. AKP yedeğine, ABD yedeğine aldı. Bu seçimde kaybedersek daha çok kaybedeceğiz. Çünkü öncekinde Yönetim organları rahmetli unutulmaz başkan Özok’un listesinden seçilenlerdi. Şimdi Bu kadrolar da olmayacak. Ve bu kez kullanım hakkını verdiğimiz TBB’nin mülkiyetini devretmiş olacağız. Bu iki kere ikinin dört ettiği gibi açık ve net. İstanbul Barosunun seçkin, halkçı, aydınlık Türkiyeci,Bağımsız Yargıcı TBB delegeleri bu oyunu bozacak iradeyi göstereceklerdir. İnanıyorum. En derin saygılarımla.
Av.Selahattin Sarıoğlu-TBB Delegesi

Malatya Barosu 2008-10 Dönemi Başkanı

Benzer Yazılar:

About the author: setenay

lawyer

Yoruma Cevap Kazım Kolcuoğlu, Ulusalcı oyları bölmek için Barolar Birliği Başkanlığı’na aday gösterildi

  1. Av. Selahattin Sarıoğlu

    Biz, yargı bağımsızlığından, hukukun evrensel kurallarının içselleştirilmesini savunanlar, avukatlığın yargının olmazsa olmazı olduğu gerçeği peşinde olanlar; biz Türkiye’nin zenginleşmesini, fakirlikten kurtulması çabasında olanlar, insanlarımızın bilimin, aklın ışığında aydınlanmasını isteyenler, Yüce Atatürk ve onun yoldaşlarının emekleri, ilkeleri önünde saygıyla eğilenler.. Zaman zaman halkımızı hata yapmakla, kandırılmakla, kolayca oyuna gelmekle suçlamıyoruz mu? Peki Mayıs’ta yapılacak TBB seçimleri için şimdi ne yapıyoruz? Sen-ben kavgası, kısır çekişmeler, küçük burjuva alışkanlıklarıyla değerlendirmeler… 2010 seçiminde M. Aydın 149, V. Coşar !82, G. Gürseler 56 oy aldı. Aydın sadece 29 farkla yenildi. Yenildi de ne oldu AKP ve diğer çağdaş Türkiye karşıtları TBB’yi kiraladı. AKP yedeğine, ABD yedeğine aldı. Bu seçimde kaybedersek daha çok kaybedeceğiz. Çünkü öncekinde Yönetim organları rahmetli unutulmaz başkan Özok’un listesinden seçilenlerdi. Şimdi Bu kadrolar da olmayacak. Ve bu kez kullanım hakkını verdiğimiz TBB’nin mülkiyetini devretmiş olacağız. Bu iki kere ikinin dört ettiği gibi açık ve net. İstanbul Barosunun seçkin, halkçı, aydınlık Türkiyeci,Bağımsız Yargıcı TBB delegeleri bu oyunu bozacak iradeyi göstereceklerdir. İnanıyorum. En derin saygılarımla. Av. Selahattin Sarıoğlu-TBB Delegesi Malatya Barosu 2008-10 Dönemi Başkanı

     

Yorum Ekle