HERKES İÇİN ADALET ADALET İÇİN AVUKAT|Cuma, Temmuz 31, 2015
  • Sosyal Medya

Başbakan, CMK 250.madde değişikliği haftaya netleşir 

mardin_barosu_nusyabinde_cmk_hizmeti_vermeyecek_1311575934Başbakan’dan “250. Madde” açıklaması
“Salt 250’ye yönelik değil, dört paket üzerinde Adalet Bakanlığımızın çalışması var”

Başbakan Erdoğan, basın mensuplarının, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın CMK’nın 250. Maddesinin değiştirilmesine talimatı olduğu yönündeki açıklamasını hatırlatması üzerine “Hukuk bir defa durağan bir süreç değildir, canlı bir süreçtir. Bu canlı sürecin içerinde bizim gelişmelere göre bunları değerlendirmemiz, arkadaşlarımızla istişare etmemizden daha doğal, daha tabi bir şey olamaz.” cevabını verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,basın mensuplarının gündemle ilgili sorularını cevapladı. Erdoğan, bir gazetecinin “28 Şubat sürecinde yeni dalgalar ve ifadeye çağrılan yeni isimler var. Bu arada Binali Yıldırım bir açıklama yaptı. CMK’nın 250. Maddesinde bir değişiklikle ilgili sizin bir talimatınız olduğunu açıkladı.

Bu madenin değişmesiyle, Balyoz, KCK ve başka davalardan 800 kişinin tahliye edileceği öngörülüyor. Bununla ilgili düşünceniz nedir? 250. Maddeyle ilgili herhangi bir değişiklik var mı?” sorusu üzerine, hukukun durağan değil canlı bir süreç olduğu cevabını verdi. Bu canlı sürecin içerisinde gelişmelere göre değerlendirme yaptıklarını ilgili bakanlarla istişare etmelerinden doğal bir şey olmayacağını ifade eden Erdoğan şunları söyledi: “Tabii bir defa hukuk durağan değildir. Canlı bir süreçtir. Bu canlı sürecin içersinde bizim gelişmelere göre bunları değerlendirmemiz arkadaşlarımızla bu konula istişare etmemizden daha doğal bir şey olamaz.

Konu, salt 250’ye yönelik değil. Dört paket üzerinde Adalet Bakanlığımızın çalışması vardır. Alt komisyon çalışmaları vesaire bunlar yürümektedir. Ama süratle neticelendirmenin gayreti içinde olacağız. Şu anda Adalet Bakanlığımız bu konuda ciddi bir mesafe almıştır. Öyle zannediyorum ki önümüzdeki hafta içersinde nihai çalışmaları yapıp ondan sonra ne gibi bir metinle parlamentoda genel kurula inecek, bunları da göreceğiz”

Anahtar Kelimeler
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CMK 250. madde

Benzer Yazılar:

About the author: setenay

lawyer

Yorum Ekle