HERKES İÇİN ADALET ADALET İÇİN AVUKAT|Cumartesi, Ağustos 1, 2015
 • Sosyal Medya

11880’den Telefonla, UYAP, tebligat, icra ve dava dosya sorgulama servisi hizmeti başladı 

phone Verilecek hizmet, 11880 ve Adalet Bakanlığı işbirliğiyle, Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (“UYAP”)veritabanı üzerinden oluşturulmuştur.  Hizmet gereği sunulan detaylar bilgi mahiyetinde olup hiçbir şekilde yasal tebligat yerine geçmemektedir.

 •   11880’i arayarak UYAP hizmetlerinden faydalanmak isteyen kullanıcılar, müşteri temsilcisi tarafından kimlik doğrulama amacıyla talep edilecek bilgileri doğru, eksiksiz ve yanıltıcı olmayacak şekilde sunmakla yükümlüdür.  Söz konusu bilgilerin yanlış, eksik veya yanıltıcı şekilde sunulması sebebiyle doğabilecek doğrudan veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müsbet zararlardan ve olası sair zarar ve masraflardan dolayı 11880‘in hiç bir şahsi, hukuki ve cezai sorumluluğu mevcut değildir.
 •   Hizmet kapsamında yapılacak kimlik sorgulamasında sağlanan bilgilerin gerçek kişiler için sorgulanan kimlik sahibi tarafından yapıldığı öngörülür.  Aksi haller için 11880’in herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 •   Tüzel kişiler ve/veya tüzel kişi temsilcileri için söz konusu hizmet bu aşamada verilememektedir.
 •   Hizmet kapsamında sunulan bilgiler hiçbir şekilde hukuki danışmanlık hizmeti içermemektedir.   Davalara ilişkin UYAP veritabanı desteğiyle 11880 üzerinden alınan bilgilerin yorumlanması veya işlem yapılması tamamen müşterinin sorumluluğundadır.
 • UYAP sisteminde meydana gelebilecek teknik aksaklıklar sebebiyle hizmetin kesintiye uğraması hallerinde meydana gelebilecek zararlarda 11880’in hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 •   UYAP veritabanı üzerinden verilecek hizmet bir 11880 hizmetidir.  Ayrıntılı tarife bilgileri “Tarifeler” başlıklı sayfada yer almaktadır.Benzer Yazılar:

About the author: setenay

lawyer

3 Yorumlara Cevap 11880’den Telefonla, UYAP, tebligat, icra ve dava dosya sorgulama servisi hizmeti başladı

 1. Yasemin BAL

  Kişisel bilgilerin gizliliğini ihlal eden uygulama. Kötüniyetli kişilerin üçüncü şahısların kimlik bilgilerine ulaşarak özel hayatın gizliliği kuralını açıkça ihlal etmesine vesile olan bu uygulamanın sona erdirilmesi zorunludur.

   
 2. HAKAN ARAS

  Yıllarca sabıka kaydından işşiz kaldım sabka kaydım silindi şimdide e devlette 11 sene onceki görülen mahkeme bilgilerimden iş bulamıyorum tüm işbaşvurularında e devlet şifreni ver diyorlar kapanmış bitmiş davanın silinmesi için adalet bakanlıgına sayısız dilekçe gönderdim sonuç yok.bir vatandaş canına kıymıştı bende canıma kıyarsam belki bundan sonar sorunu çözreler benim gibi geride kalanlarda çoçoklarına bir ekmek götürür.

   
 3. mihrican

  ANKARA 5.iş mahkemesinin Adli tıp kurumuna göndermiş olduğu dosyam hakkında bilgilenmek istiyorum

   

Yorum Ekle