HERKES İÇİN ADALET ADALET İÇİN AVUKAT|Salı, Temmuz 7, 2015
  • Sosyal Medya

İstanbul Barosu,70 metrekare bina ve imara kapalı arsayı 6 trilyon küsura aldı 

download 

Genç Baro olarak avukatların trilyonları ile alınan arsayı sözde tesisi görmek için bu pazar Kanlıca’ya gittik. Sizin içinyüksek eğimli arsada incelemeler yaptık. 6500 TL kira veren işletmeci ile görüştük.

İSTANBUL Kanlıca, Hacı Muhittin Sokakta 40 numaralı bu mekan, sahil yolunun arkasında, Kanlıca Vapur İskelesine 10 dakika mesafede olan mahalle için dar bir sokakta bulunan arsaya gelmek için Kanlıca vapur iskelesinden gelmek için vapura binecek avukatları bir süpriz beklemektedir. Çünkü hafta içi ve cumartesi sefre vardır ve sabah 7 akşam 7 olmak üzere sadece 2 sefer eminönü ve beşiktaş tan yapılmaktadır. arabası ile gelenleri ise 8 araçlık “dev” otopark beklemektedir.

72 metrekare 2 katlı bir yapının olduğu arsada yüksek eğimi ile kullanışsız bir ağaçlıklı alan bulunmaktadır.

“TheGarden” adında nargile kafe bulunan arazide imar yasağı bulunmaktadır.

Üstü plastikle örtülü yan tarafı plastik şeffaf barandalı derme çatma yarı kapalı yer  imara aykırı olduğu halde şimdilik kullanılan üstü plastikle örtülü bir yarı açık mekandır. Toplam 60 kişini oturabileceği yer yarı açık olduğu halde imara aykır şekilde mutfak bulunmakta ve mutfakta çok yeresiz durumda bulunmaktadır.

avukatlara layık olmayan üstü plastikle örtülmüş olan ve yanları şeffa plastikle kapatılmış yer 3.sınıf bir yer bir tür barakadır.

Otopark ise toplam 8 araçlık dev bir otopark görünümündedir.

İstanbul Barosu’nun web sitesinde yaptığı açıklamaya göre, 01.11.2011 tarihinde Tapu Müdürlüğü ndeki resmi işlemleri de tamamlanan yüksek eğimli ağaçlıklı imara kapalı deniz görmeyen arsa için maliklerine yapılan ödeme 6.007.500.- TL.dir.    

KISACA VE ÖZETLE, 28 BİN AVUKAT VE 3 BİN STAJYER AVUKATIN ÜYE OLDUĞU İSTANBUL BAROSU,

MAHALLE İÇİNDE DAR SOKAKLA GİDİLEN 70 METREKARE 2 KATLI KÜÇÜK BİR BİNANIN OLDUĞU İMARA KAPALI YÜKSEK EĞİMLİ AĞAÇLIKLI  3500 METREKARE ARSAYA  6 TRİLYON KÜSUR VERMİŞTİR.

KAPALI YEMEK YENECEK HİÇ BİR YERİ OLMAYAN DERME ÇATMA  PLASTİKLE ÖRTÜLÜ YARI AÇIK BİR YERE AVUKATLARI MAHKUM EDEN İSTANBUL BAROSU

BAHÇESİNDE ANCAK YAZIN YAĞMUR YAĞMADIĞINDA KULLANILABİLECEK MASALARDA AVUKATLARIN OTURABİLECEĞİ BİR ÇAY BAHÇESİNE 6 TRİLYON KÜSUR VERMEYE NASIL KARAR VEREBİLMİŞTİR?  HER YIL  CMK KADIN HAKLARI,  ÇOCUK HAKLARI, FİKRİ HAKLAR V.B. MESLEK İÇİ EĞİTİM SEMİNERLERİ YAPAN İSTANBUL BAROSU AVUKATLARDAN ALDIĞI PARALARI, KİŞİ BAŞI 250 TL DEN TRİLYONLARI OTELLERE VERMEKTEDİR.

SOSYAL TESİS DİYE BİZE ÇAY BAHÇESİNİ LAYIK GÖREN BARO YÖNETİMİ HAKKINDA AVUKATLAR ELBETTE GEREKLİ TAKDİRİ YAPACAKLARDIR. BİZ ŞİMDİLİK İLK İZLENİMLERİMİZİ AVUKATLARLA PAYLAŞTIK.

BU 6 TRİLYON KÜSURLUK ÇAY BAHÇESİ KONU DAHA ÇOK SU KALDIRIR.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Benzer Yazılar:

About the author: setenay

lawyer

Yorum Ekle